Działanie

Poczuj dobry flow dzięki L-Teaninie

L-Teanina

Składnikiem, który jest odpowiedzialny za odprężające działanie The Haze jest L-Teanina. Ten aminokwas, pozyskiwany z liści zielonej herbaty, został odkryty ponad 65 lat temu i od tamtej pory kolejne badania potwierdzają jej pozytywny wpływ na dobre samopoczucie.

Naturalne aromaty tworzą kompozycję doskonale smakującą wprost z butelki, jak i w drinku z mocniejszymi alkoholami. Delikatne gazowanie napoju pozwala cieszyć się orzeźwieniem i pełnią aromatu. The Haze, w przeciwieństwie do innych napojów relaksacyjnych nie ma działania usypiającego i pomaga utrzymać koncentrację.

Dlaczego działa?

Fale alfa

L-teanina dzięki swojej budowie jest analogiem substancji naturalnie występujących w organizmie człowieka, przez co wywołuje w mózgu fale alfa. Taki proces obserwuje się u ludzi zrelaksowanych, będących w dobrym nastroju.

Dowiedziono, że minimalna efektywna dawka L-Teaniny to około 200mg. Całe szczęście, w jednej butelce The Haze jest jej 225mg. Regularne spożywanie L-Teaniny wspomagana zdolność do radzenia sobie ze stresem i poprawia kondycję psychiczną.

Zbyt wysoka aktywność (nadpobudliwość) prowadzi do stresu.
Żeby osiągnąć dobry flow, trzeba się wypośrodkować, kolejne porcje kofeiny to nie rozwiązanie.

Badania

*Działanie potwierdzone naukowo

[1]Juneja, L. R., Chu, D. C., Okubo, T., Nagato, Y., & Yokogoshi, H. (1999). L-theanine—a unique amino acid of green tea and its relaxation effect in humans. Trends in Food Science & Technology, 10(6), 199-204.

[2]Kimura, K., Ozeki, M., Juneja, L.R. & Ohira, H. (2007) L-theanine reduces psychological and physiological stress responses. Biological Psychology, 74, 39-45.

Popularność L-Teaniny

Stosowanie

W Japonii, gdzie L-Teanina jest bardzo popularna, dodawana jest do produktów spożywczych bez ograniczeń. W Stanach Zjednoczonych, FDA (jedna z najbardziej restrykcyjnych organizacji w zakresie opiniowania produktów spożywczych i leków), zaklasyfikowała L-Teaninę jako środek bezpieczny, nawet dla kobiet w ciąży.

Nie wykazuje również działania usypiającego. Dzięki temu napój jest bezpieczny dla kierowców, a gdy nie prowadzisz możesz swobodnie wypróbować go w alkoholowym drinku.

 

PRZEJDŹ DO SKLEPU